Adventure Rees Breaking Travel News Neiegkeeten responsabel Tourismus Reesendestinatioun Update Reesgeheimnisser Travel Wire Neiegkeeten USA Breaking News Verschidde Neiegkeeten

Bescht Staaten fir Adrenalinsichers genannt

Bescht Staaten fir Adrenalinsichers genannt
Bescht Staaten fir Adrenalinsichers genannt
schrëftlech vun Den Harry S. Johnson

Kalifornien huet méi Méiglechkeete fir wéi Kloteren, Surfen, Wanderungen, Fallschiermhiewen, an Héngerglidder wéi all aner Staat

Drécken Friendly, PDF & E-Mail

Eng nei Studie huet all 50 Staaten klasséiert op Basis vun der Unzuel vun verfügbaren Aktivitéiten an zéng Kategorien, vu Fielsklammen bis Surfen, Ski bis Fallschierm, fir de 2021 Abenteuer Index.

Déi Top 10 Abenteuer Destinatiounen am Joer 2021

RankStatRock Kloteren routesWanderweeërMountainbikeweeërKajakfleckenSki ResortsZip LinnenSurfen FleckenGrottoe mat HöhlenFallschiermdrop ZonenHanggliding LocationAllgemeng Resultat
1Kalifornien34,08010,386984247351510311223090.42
2Colorado29,0064,1211,3231623217063755.92
3New York4,7383,050283215501311611448.42
4Pennsylvania2,8842,21829422325170125144.37
5Virginia5,0481,6242862485115147342.35
6North Carolina3,0192,0415341926211439440.91
7Wisconsin4,2907663822343613328440.75
8Michigan9561,1242982444413127340.57
9Florida261,6092822081158515939.90
10Texas3,2181,6562742482103811739.65

Kalifornien

Erauskomm vun enger Distanz uewen war de Golden State, Kalifornien, deen iwwer 45,000 Abenteueraktivitéiten an zéng verschiddene Kategorien huet, a méi Méiglechkeete fir Rock Kloteren, Surfen, Wanderen, Fallschierm, an Héngerglidder wéi all aner Staat.

Déi grouss Varietéit vun der kalifornescher Landschaft mécht et perfekt fir all Abenteuer, egal ob et vun der Pazifikküst surft, wandert an de Sierra Mountains oder Mountainbike duerch d'Redwoods.

Colorado

Colorado ass weltwäit bekannt fir säi Ski, mat 32 Ski Resorts an der Staat, dorënner e puer vun de weltwäit Bescht, wéi Vail, Aspen Snowmass an Telluride.

Awer wann Ski net Är Saach ass, ass et ëmmer nach vill ze genéissen am Fräien a Colorado, déi méi Mountainbike Bunnen huet wéi all aner Staat an eiser Fuerschung. De Staat ass och Heem fir d'Rocky Mountains, déi e Paradäis fir Wanderer a Kletterer sinn.

New York

De Staat New York war tatsächlech Heem fir méi Ski Resorts wéi weltbekannt Destinatiounen wéi all anere Staat an huet och héich op der Zuel vu Kajakdestinatiounen gesuergt, egal ob dat an der schéiner Upstate NY ass, oder och an de Flëss ronderëm Manhattan, mat der Ikonescher Skyline. als Kuliss.

Drécken Friendly, PDF & E-Mail

Iwwer den Auteur

Den Harry S. Johnson

Den Harry S. Johnson huet 20 Joer an der Reesindustrie geschafft. Hien huet seng Reescarrière als Fluchbegleeder fir Alitalia ugefaang, an haut huet hie fir TravelNewsGroup als Redakter fir déi lescht 8 Joer geschafft. Den Harry ass e begeeschterte Globetrotting Reesender.